KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 16152027

nr 1615 2027

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Torrnålsgravyrer, 2 st, Signerad, numrerad 18/35-25/35. Bildmått: 11x13-13x18 cm, yttermått inklusive ram: 33x28-30x33 cm

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 22 april 2024
kl 20:53:19

  • Tema
  • 22 apr

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman